Beton polerowany

Posadzki z betonu polerowanego są stosowane w garażach, halach fabrycznych, oraz w sklepach. Są bardzo mocne i trwałe, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie ma powodów, dla których nie można by wykonać ich w domu jednorodzinnym. Dzięki temu posadzka betonowa, odpowiednio uszczelniona i wypolerowana może być pięknym tłem dla mebli i innych sprzętów wykończenia domu oraz dekoracji. Ze względu na nieco surowy charakter posadzki świetnie one wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, loftowych.

Technologia wykonania posadzki z betonu polerowanego polega na uszczelnieniu betonu i wzmocnieniu jego struktury preparatami zawierającymi krzemiany litu, które wiążąc w reakcji z wodorotlenkiem wapnia i krzemianami, wypełniają pory. Następnie podłoże jest szlifowane i polerowane, żeby nadać mu odpowiednią gładkość oraz wyraz matowy lub połyskliwy.

Beton polerowany jest:
* twardy,
* mocny,
* odporny na uderzenia i zarysowania.
* powierzchnia jest nienasiąkliwa,
* odporna na zaplamienie
* antypoślizgowa.
W razie utraty walorów użytkowych po latach można go ponownie wyszlifować i wypolerować.

Posadzkę z betonu polerowanego można wykonać na istniejącej wylewce cementowej pod warunkiem że jest ona odpowiedniej jakości. Beton musi być mocny, zwarty i nośny. Na dużych powierzchniach powinny być wykonane dylatacje.

Renowacja lastryko

Wykonujemy naprawy podłoża betonowego wysokiej klasy sprzętem. Wypełniamy ubytki masą żywiczną, dwuskładnikową. Wyprowadzamy spadki podłoża, czyścimy, szyjemy pęknięcia. Odświeżamy dylatacje z wypełnieniem masą klejąco-uszczelniającą.

Zajmujemy się również czyszczeniem i renowacją lastryko w przemyśle. Istnieje możliwość konserwacji lastryko żywicą epoksydową.